Babiš uctil památku 17. listopadu už krátce po půlnoci. Těsně se tak minul s Okamurou. Lidé však brzy ráno kytice vyhodili do koše, odkud je posléze policie vyzvedla a odvezla pryč.

Video

Živě: Oslavy 17. listopadu

Pokřikem „kolaboranti“ uvítali lidé na Národní delegaci ČSSDJanem Hamáčkem v čele. Přes pískot ani nebyl slyšet projev vicepremiéra před novináři. „Hanba“ a „demisi“ či „ruskej šváb“ provázeli Hamáčka i když se prodíral davem a při pokládání kytic. Přesto se Hamáček dal do řeči s mužem třímajícím transparent „Udavači StB, stydíme se za tebe“, který vůči Hamáčkovi nešetřil kritikou.

Babiš 17 listopad Národní třída

Andrej Babiš na Národní třídě

FOTO: Velké zprávy, Facebook Zpravodajství FTV Prima

V koši nakonec skončila i kytice, která nesla věnování od Miloše Zemana. Popelnici pak lidé obklopili, aby prý puget opět neodvezla policie.

Video

Takhle skončily květiny od A. Babiše a T. Okamury v koši. Zdroj: Velké zprávy, Facebook Zpravodajství FTV Prima

Pořadatelé akce nato shromážděné vyzvali, aby protestovali pokojně a kytice už nevyhazovali.

Video

Jan Hamáček na Národní třídě

Pietní místo na Národní obklopuje řada transparentů. „Masaryk naši demokratickou republiku přivedl na svět, tihle ji pohřbí“, stojí na tom nejvýraznějším s karikaturami obou státníků. Ale také třeba: „Zeman Putin's clown“ či „Pinokio Babiš“.

V koši na Národní třídě skončily i květiny od ČSSD.

Květiny od Miloše Zemana skončily na Národní třídě v koši.

FOTO: Barbora Zpěváčková, Novinky

Bývalého šéfa Senátu Milana Štěcha aktivisté odměnili pokřikem „Děkujeme Senátu“, čímž odkazovali na nedávné doporučení horní komory, aby se Babiš vzdal funkce šéfa vlády.

Video

Milan Štěch na Národní třídě

Zcela bez kontroverzí se pak obešla návštěva amerického velvyslance Stephena B. Kinga.