„Přikázal jsem panu Milkovi, aby to okamžitě zrušil. Je to hrozné, všem ministrům jsem nařídil, že mají šetřit. Ale vypadá to, že někteří to nepochopili,“ řekl Babiš Novinkám.

„Vůbec nechápu, proč někoho za takové peníze najal. To je neskutečné,“ dodal premiér v demisi. Všichni ministři mu prý mají do čtvrtečního večera předložit seznam všech svých poradců a výši jejich odměn.

ČTĚTE TAKÉ:
Ministr si najal bývalou moderátorku, radí mu za 181 tisíc měsíčně

Někdejší moderátorka Mirka Čejková inkasovala od ministra zemědělství za mediální poradenství a koordinaci komunikace odměnu 181 000 korun měsíčně. Upozornil na to deník MF Dnes.

Zdůraznil také, že někteří poradci ostatních ministrů mají vazby na hnutí ANO nebo působí ve firmách spadajících pod holding Agrofert. To Babišovi také vadí a ministry na to prý upozorňoval.

Milek: Dělá práci několika lidí

Milek odpoledne vydal prohlášení, podle kterého informace nejsou pravdivé a jsou uváděny účelově. „Paní Mirka Čejková za leden, únor a půlku března pracovala na DPP a účtovala si dvakrát 75 tisíc korun. Nyní jsme jí nabídli externí smlouvu, tudíž žádná faktura vystavena nebyla,” uvedl.

Připomněl, že většina zaměstnanců je pod služebním zákonem a není jednoduché nahradit člověka, který nepracuje dobře. „Přijal jsem dva lidi, a to tajemníka a poradkyni. Ta fakticky vykonává práci, kterou potřebuju a která předtím byla rozdělena mezi více lidí,” sdělil Milek.