Kvůli Babišově nahrávce zveřejněné v neděli na Twitteru se objevilo podezření, že finanční správa mohla na jeho pokyn firmě uškodit a dostat ji do konkurzu. Babiš to odmítá.

Bývalý ministr financí Babiš dnes v reakci na krok firmy uvedl, že považuje zproštění své osoby mlčenlivosti za nesmysl. „Já už nejsem ministr a nikdy jsem nebyl šéf finanční správy. Já s tím nemám nic společného, to je zase nějaká provokace,” řekl.

ČTĚTE TAKÉ:
Finanční správa může promluvit o tom, jak „klekla” na FAU. Firma ji zprostila mlčenlivosti
Sobotka chce po Pilném, aby prověřil, jak si finanční správa „klekla” na firmu překážející Agrofertu
Naši na ně klekli, říká Babiš na nahrávce k firmě, kterou nezákonně zlikvidovala finanční správa

Firma FAU vlastní v areálu přerovské společnosti Precheza z holdingu Agrofert sklad pohonných hmot. Společnost se po zásahu správy dostala do insolvence loni v říjnu, o dva měsíce později ji soud poslal do konkurzu. Na internetu se v neděli objevila nahrávka, na které předseda hnutí ANO a bývalý majitel Agrofertu Babiš o firmě hovoří.

Finanční správa žádala FAU o zproštění mlčenlivosti, aby se mohla k případu blíže vyjádřit, společnost žádosti vyhověla a zároveň zbavila mlčenlivosti i samotného Babiše.

„Pokud zprostili finanční správu, tak konečně může obhájit svůj postup,” řekl Babiš. Sám s případem ale nemá podle svého názoru nic společného. „Já s tím nemám nic společného, nechápu proč mi posíláte takto nesmyslné otázky, dobře víte, že daňovou mlčenlivost má finanční správa,” reagoval na dotaz, zda bude po zproštění mlčenlivosti k případu chtít říct více.