TuhýChovanec se shodli na tom, že je třeba vyčkat závěrů inspekce, která si případ přebrala. "V tuto chvíli mohu potvrdit, že celý incident vyšetřuje GIBS a samozřejmě si počkáme na ty výsledky," řekl Tuhý.

Policie lže, ve 22 hodin jsem byl v posteli, ne na policejní prezentaci, řekl Zeman
Policejní BMW havarovalo v Brně při prezentaci prezidentovi Zemanovi. Ve 22 hodin
Vypůjčené luxusní policejní BMW je nabourané. Řidič měl kolaps

Chovanec dodal, že k prošetřování byla přizvána i Policie ČR. "Není důvod cokoliv tajit a myslím si, že není potřeba o čemkoliv spekulovat. Je potřeba počkat na šetření, které na konci řekne, jak to přesně bylo," řekl Chovanec.

Video

Předání BMW policii. Zdroj: Novinky.cz

Mluvčí GIBS Radka Sandorová potvrdila, že inspekce od policie obdržela spisový materiál k havárii, bližší informace podle svých slov zveřejnit nemůže. Příčinou havárie byly podle jihomoravské policie náhlé zdravotní potíže řidiče. Nehoda se stala při představení techniky složek Integrovaného záchranného systému (IZS).

Vůz, který policie převzala k testování v první polovině května, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Jezdil především po jižní Moravě. Jde o hybrid vypůjčený od firmy Invelt, který umí jezdit i na elektřinu. Policie má auto zapůjčené na šest měsíců, nebo do ujetí 20 000 kilometrů, podle toho, co nastane dřív.

Na dotaz, zda policisté dostanou totožný náhradní vůz, nebo budou čekat na opravu poškozeného, mluvčí firmy Invelt neodpověděla.