Podle Půty se vedení kraje otázkou zabývalo „s ohledem na předvolební kampaň“.

Půta na sociální síti odpovídal jednomu z uživatelů, jenž ho vyzval k tomu, aby Zemanovu návštěvu bojkotoval.

„Zvažte, prosím, zda by nebylo moudré odmítnout setkání s Milošem Zemanem při jeho návštěvě Libereckého kraje. Tento člověk dávno nehájí zájmy země a demokraté by nyní měli říci jasné a rozhodné slovo,“ vyzval hejtmana David Pokorný.

Jsem hluboce zklamán tím, že se pan prezident snaží vykládat ústavu jinak než v roce 2013Martin Půta, hejtman Libereckého kraje

Půta mu odpověděl, že se tato věc řešila před třemi týdny na poradě radních. „Po dlouhé diskusi byla varianta odmítnout návštěvu pana prezidenta v kraji s odkazem na předvolební kampaň odmítnuta,“ napsal hejtman s tím, že se zatím kloní k tomu, že využije příležitosti „vyjádřit se k celé situaci během návštěvy“.

Hejtman také reagoval na prezidentův postup při setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) na Hradě. [celá zpráva] Označil ho za nevhodný.

„A jsem hluboce zklamán tím, že se pan prezident snaží vykládat ústavu jinak než v roce 2013,” připsal Půta ke sporu premiéra a Hradu o to, zda by případná Sobotkova demise znamenala pád celé vlády, jako tomu bylo v minulosti, nebo jen odchod premiéra.

Miloš Zeman navštívil Liberecký kraj během svých oficiálních cest opakovaně, naposledy to bylo loni v únoru. [celá zpráva]