„Samozřejmě že s tím nesouhlasím. Nevidím důvod, proč by daňoví poplatníci měli platit řidičům soukromých přepravců, ještě když kraje dostaly osm miliard navíc. Oni na to peníze mají a bez problému by to všichni zaplatili,“ odpověděl Babiš na dotaz Novinek, zda bude chtít peníze uvolnit z vládní rozpočtové rezervy.

Sobotka chce na poslední chvíli odvrátit stávku, slibuje autobusákům 420 miliónů

Sobotka chce o svém návrhu jednat na středečním večerním jednání vlády.

„Pan premiér zase něco slíbil bez toho, aby na to bylo krytí. Ráno jsem jednal s paní Valachovou, která potřebuje 400 miliónů pro učitele, kteří to opravdu potřebují. My v té rozpočtové rezervě máme už jenom 1,7 miliardy a je nesmysl tam dávat tyhle peníze,“ uvedl Babiš. „Pan premiér to slíbil, ale celé to nedomyslel,“ dodal.

Částka by měla podle Sobotky pokrýt zhruba polovinu letošních nákladů spojených s navýšením platů, jak je vyčíslily kraje. Peníze by rozdělovalo ministerstvo dopravy.

Řidiči autobusů plánovali ve čtvrtek kvůli nízkým mzdám stávkovat ve čtyřech krajích, a to ve Zlínském, Jihočeském, Jihomoravském a Ústeckém. Jihočeši si to ale na poslední chvíli rozmysleli a situace v Ústeckém kraji je nejistá. [celá zpráva]