„Já se určitě neomluvím, protože korupce nemusí být jenom finanční,“ vysvětloval Babiš.

Argumentoval pak definicí, podle níž je možno korupci charakterizovat jako „zneužití postavení, které je spojeno s porušením principu nestrannosti” (větu lze spolu s dalším výkladem najít na webu policie zde, pozn. red.).  

Redaktory České televize obvinil z toho, že prý o něm dělají manipulativní reportáže, vedou politický boj a vyvolávají o něm nepravdivý dojem. Dokládal to tím, že prý o něm Česká televize od podzimu 2013 odvysílala 20 negativních reportáží.

„Já už jsem si pětkrát stěžoval na radu. Teď uděláme z toho všeho analýzu a ukážeme, kde vaši redaktoři manipulovali,“ řekl Babiš.

Babiš už dříve během dne informoval, že podává stížnost na Českou televizi (ČT). Důvodem jsou pořady 168 hodin a Reportéři ČT, v nichž se ho novináři ptali na nesrovnalosti v příjmech a nákup dluhopisů Agrofertu.

Nezávislý audit

Nejasnosti se vynořily v souvislosti s tím, že v roce 2013 nakoupil Babiš dluhopisy svého holdingu Agrofert za 1,5 miliardy korun. Vicepremiér už dříve uvedl, že na nákup těchto dluhopisů využil své předchozí příjmy.

Pochybnosti o svých příjmech hodlá Babiš rozptýlit auditem. „Já jsem oslovil dva renomované auditory z první čtyřky a požádal jsem je, aby udělali nezávislý audit," řekl Babiš v televizi. Výsledky auditů Babiš podle svých slov zveřejní. „Ale nechť to udělají všichni, kteří mě kritizují,” dodal ministr.

O nesrovnalostech v úterý mluvil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle nějž by je měl ministr financí vysvětlit [celý článek]. Babiš pochybení odmítl a naopak vyzval Sobotku, aby i on objasnil své majetkové poměry [celý článek].