Do Hodonína za Fenclem jezdil Zeman už v minulosti a na tuto tradici navazuje i v době, kdy je prezidentem. Na Fenclově statku jej přivítali krátce po poledni, prezident dostal chleba se solí.

Posezení bývalých ministrů Zemanovy vlády bylo bez účasti novinářů. Bývalý kabinet dostal od Fencla naservírovaný guláš, zabijačkový ovar a další pochoutky.

V Hodoníně se sešli například bývalý ministr školství Eduard Zeman, ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit, exministr průmyslu Miroslav Grégr a další někdejší politici. Většina z nich už skončila v politice před mnoha lety.

Prezident Miloš Zeman s Janem Fenclem

Prezident Miloš Zeman s Janem Fenclem

FOTO: Václav Šálek, ČTK

Zemanova sociálně demokratická vláda vedla zemi čtyři roky od roku 1998 na základě takzvané opoziční smlouvy s ODS, která při hlasování o důvěře odešla ze Sněmovny. Zemanův sobotní hostitel v minulosti uvedl, že tato vláda byla 'první a poslední úspěšnou vládu ČSSD v historii země'.

Prezident Miloš Zeman se zúčastnil tradiční zabijačky na Slováckém statku exministra zemědělství v Zemanově vládě Jana Fencla. Zleva Jaroslav Bašta, Miloš Zeman, Jan Fencl, Petr Lachnit a Karel Březina.

Prezident Miloš Zeman se zúčastnil tradiční zabijačky na Slováckém statku exministra zemědělství v Zemanově vládě Jana Fencla. Zleva Jaroslav Bašta, Miloš Zeman, Jan Fencl, Petr Lachnit a Karel Březina.

FOTO: Václav Šálek, ČTK