„Nebyl tu pan vicepremiér Babiš a řekl bych, že ta atmosféra byla velmi dělná. Neměli jsme žádný závažný spor,“ hodnotil první povolební jednání kabinetu na tiskové konferenci Bělobrádek.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

„Ono to neplatilo jenom dneska. Vždy, když tady není pan vicepremiér Babiš, tak to všechno jde tak nějak harmoničtěji,“ přisadil si Mládek.

Pánové si nevšimli, že už skončila předvolební kampaňDan Ťok, ministr dopravy za ANO

Babiš, který na jednání vlády chyběl, byl ve Sněmovně na schůzi rozpočtového výboru. Hnutí ANO na tiskové konferenci ve Strakově akademii zastupoval ministr dopravy Dan Ťok. Komentář koaličních partnerů podle něj nebyl fér.

„Pánové si nevšimli, že už skončila předvolební kampaň. Není to problém toho, že by tam byl nebo nebyl pan Babiš. Je to problém toho, že on otvírá otázky, které možná v politické korektnosti české vlády otvírány předtím nebyly,“ řekl Novinkám Ťok.

Ťok: Možná je trochu víc emotivní

Podle něj jsou vlády, na kterých je Babiš přítomen a nálada bývá také dělná a pohodová. „Když jsou tam přinášeny kontroverzní body, tak nikdo nemůže čekat, že bude mlčet. Možná je trochu více emotivní, ale ohradil bych se, že tyto problémy přináší pan Babiš,“ dodal.

Podotkl, že mu přišlo, jako kdyby Bělobrádek s Mládkem mluvili k voličům, a ne na tiskové konferenci po vládě.