„Podle nás je nehorázné, že lékař tímto způsobem zneužije osobní údaje svých pacientů, aby u nich agitoval před volbami,“ říká pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský.

Piráti v Praze 10 podporují Holubářovu soupeřku Renatu Chmelovou, kandidující za KDU-ČSL, která spolu s lékařem postoupila do druhého kola.

Výsledek 1. kola senátních voleb - č. 22 - Praha 10

Výsledek 1. kola senátních voleb - č. 22 - Praha 10

FOTO: David Ryneš, Novinky

„Holubářovi pacienti mu zcela jistě své kontaktní údaje neposkytli s tím, aby je později využil pro své politické cíle. Tím, že tak učinil, porušil zákon o ochraně osobních údajů a může za to dostat pokutu až pět miliónů korun,“ tvrdí Zábranský, který stížnost k ÚOOÚ sepsal.

Na úřad se podle serveru Aktuálně.cz obrátilo i několik pacientů.

TOP 09: Informoval o možných změnách

„Náš kandidát se rozhodl osobním dopisem své pacienty informovat o nezbytných a důležitých okolnostech a změnách ve zdravotní péči, které mohou nastat v případě rekonstrukce polikliniky a jeho možného zvolení do Senátu,” podotýká mluvčí TOP 09 Martina Macková s tím, že postup je v souladu se zákonem o zdravotních službách.

Holubář prý kontaktováním pacientů reagoval i na šířící se fámy, že v případě svého zvolení přestane vykonávat praxi.

„Dopisem chtěl své pacienty ujistit, že to není pravda, a naopak je požádal o podporu,“ vysvětluje mluvčí, podle níž Holubář s pacienty adresně komunikuje běžně.