České dráhy se rozhodly žádostem, podaným na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, nevyhovět s poukazem na to, že žádosti se týkají osobních údajů, obchodního tajemství a vnitřních pokynů společnosti.

Zábranský se proti odmítnutí opakovaně bránil odvoláním, které posuzoval šéf Českých drah. Ten vždy zrušil rozhodnutí svých podřízených a nařídil nové projednání žádosti s tím, že je třeba, aby bylo lépe zdůvodněno.

Je nesmyslné tvrzení, že všechny požadované informace jsou osobním údajem.pražský zastupitel Adam Zábranský (Piráti)

Zastupitel označil opakované rušení rozhodnutí za „administrativní ping-pong”. Odvolávání se na ochranu osobních údajů označil za nesmyslné, neboť Kleslová vystupuje ve vztahu k ČD jako „podnikatelka-právnička”.

„Je nesmyslné tvrzení, že všechny požadované informace jsou osobním údajem,” dodal v jedné z žalob.

„České dráhy se vymlouvají na ochranu osobních údajů, což je v tomto případě absurdní argument. Navíc dělaly obstrukce, snažily se mi znemožnit podat žalobu. Asi mají co tajit,“ míní Zábranský.

Žaloby posoudí pražský městský soud.

Vedení ANO i radnice Kleslová opustila

Kleslová loni na podzim opustila post místopředsedkyně hnutí a odešla rovněž z čela jeho pražské organizace. Rezignovat na post místopředsedkyně ANO se rozhodla poté, co vyšlo najevo, že její advokátní kancelář měla smlouvu s polostátní energetickou firmou ČEZ, za což brala 100 tisíc měsíčně. Působila i v městských firmách.

Kleslová, která před vstupem do ANO zasedala v minulém volebním období na radnici Prahy 10 za ČSSD, byla považována za osobu s velkým vlivem i na dění na magistrátu. Dlouho měla také podporu šéfa hnutí Andreje Babiše.