„Nebudu k tomu říkat žádné podrobnosti. Nemám žádné vyjádření policie, žádný spis jsem neviděla. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění, všichni jsme odešli po svých. Problém je asi v tom, že druhá strana šla druhý den na neschopenku,“ řekla Právu poslankyně s tím, že k nehodě došlo při „plnění jejich poslaneckých povinností“. Nohavová tvrdí, že šlo o „běžnou nehodu“.

Pokud mandátový výbor dojde k závěru, že policejní žádost je oprávněná, předpokládá se, že doporučí Sněmovně její vydání k trestnímu stíhání. Ve Sněmovně přitom platí nepsané pravidlo, že poslanci obvykle obdobným žádostem vyhoví.

Nohavová Právu potvrdila, že se nehodlá skrývat za imunitu, neučinila tak prý ani na místě a s vydáním nemá žádný problém.

Jde už o druhý případ z dolní parlamentní komory, kdy policie požádala o vydání kvůli dopravní nehodě. V květnu vydali poslanci policii Stěpána Stupčuka (ČSSD), který havaroval na dálnici, přičemž odmítl dechovou zkoušku, přestože svědkové tvrdili, že byl pod vlivem alkoholu. Jeho stíhání žalobce podmíněně zastavil. [celá zpráva]