U Poutníka měli mít v pondělí otevřeno od 14:00 do 24:00. Vstupní dveře byly ale zamčené a na dveřích zůstal vzkaz, že pivnice je uzavřena. Provozovatelé k tomu neuvedli více. Nikde nebyli k zastižení, takže důvody uzavření pivnice nejsou známy. Podle pracovníků okolních kaváren a restaurací tak ale učinili, aby předešli potyčkám.

Na facebookových stránkách hnutí Žít Brno se objevil záznam, podle něhož se pondělní akce ruší a který tlumočí názor jednatele pivnice. Ta údajně chce být svobodnou hospodou a nepřeje si, aby se tam scházeli extremisté.

Dnešní akce PIVEM PROTI NENÁVISTI je ZRUŠENA! Pivnice u Poutníka se rozhodla, že dnes zavře. Jak místní štamgasti ví,...

Zveřejnil(a) Žít Brno dne 5. září 2016

Hollan měl původně stejně jako minulý čtvrtek v plánu zajít k Poutníkovi na pivo, a to v 18 hodin v rámci akce Pivem proti nenávisti. Jeho odpůrci se ale na Facebooku dohodli, že ve stejný čas a na stejném místě uspořádají akci nazvanou „Běž domů, Hollane!“ s tím, že si jej mezi hosty ve svém oblíbeném podniku nepřejí.

„U Poutníka vyhodili Matěje Stropnického a Hollana. Už jim došla trpělivost. Ale znáte to - vyhodíš dveřmi, vrátí se oknem. Matěj Hollan a jeho aktivističtí kamarádi se chtějí vrátit v pondělí. A co my? My tam na ně budeme čekat,“ píše se na profilu „Běž domů, Hollane!“.

Důvodem čtvrtečního konfliktu se údajně staly polické názory Stropnického. „Samozřejmě, že nikdo nesmí nikoho vyhazovat z veřejného prostranství. Ale platí to i pro hospody. Štamgast nemá právo určovat, zda může Žid či křesťan navštívit hospodu,“ napsal k věci Hollan na svém facebookovém profilu.

Dobre dopoledne, druhá republiko! Vezmu to stručně: komentáře pod mými příspěvky či v rámci dnešní události se jen hemž...

Zveřejnil(a) Matěj Hollan dne 5. září 2016

Uvedl to v příspěvku nazvaném „Dobré dopoledne, druhá republiko!“. Titulkem narážel na období druhé světové války, kdy v Československu platily rasové zákony, které omezovaly ve svobodném pohybu židovské občany.

Příznivci Hollana tvrdí, že jej spolu se Stropnickým vyštval advokát Špíšek. Některým návštěvníkům hospody nebyl předseda SZ sympatický, což dali najevo hlasitými nadávkami. Politici nakonec z podniku odešli.