„Nařčení důstojníků z 'brutálního úniku informací v kauze, v níž má jít o stamilióny', se nezakládá na pravdě, poškozuje důvěru celého policejního sboru, poškozuje mě jako policejního prezidenta a v neposlední řadě to zasahuje i do mého soukromého života,” uvedl policejní prezident.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Komárek v pondělí naznačil, že při vyšetřování údajné korupční kauzy Vidkun, v níž jsou stíháni vedoucí činitelé olomoucké krajské policie či hejtman za ČSSD Jiří Rozbořil, se objevily indicie, podle nichž mohl vynášet informace právě Tuhý.

„Proto, že mám povědomí o tom, že pan policejní prezident je, řekněme, osobou podezřelou z brutálního úniku informací v rámci objasňování hospodářské trestné činnosti ve stamiliónových částkách, kdy při prověřování toho úniku, kterého se mohl dopustit policejní prezident, tak jsme zaznamenali pokusy ze strany funkcionářů GIBS o průnik do spisu v rámci vyšetřování kauzy Vidkun,“ uvedl v pondělí Komárek v České televizi.

Rovněž naznačil, že reorganizace policie, kvůli níž se Šlachta rozhodl odejít, mohla být spuštěna právě kvůli jeho odstranění. [celá zpráva]

Šéf ÚOOZ Robert Šlachta

Robert Šlachta

FOTO: Petr Horník, Právo

Policejní prezident již v pondělí tato tvrzení odmítl a označil je za nátlakovou akci Šlachty.  [celá zpráva]

Ten v pondělí avizoval, že bude usilovat o svolání bezpečnostního výboru Sněmovny, na němž by chtěl poslancům předat informace o možném spojení policejních špiček a lidí z kriminálního prostředí. [celá zpráva]

 ČTETE TAKÉ
Chovanec k podezření kolem Tuhého: ÚOOZ má informovat GIBS, a ne média
Šlachta chce poslancům odhalit spojení mezi špičkami policie a podsvětím
Šlachta: Odcházím rozčarovaný a naštvaný, ale se vztyčenou hlavou
Sobotka: Krize není vážná
Chovanec vrací úder Jančurovi: Nechceme žlutou policii
Jančura plísní Chovance na flotile svých autobusů
Tuhému i Chovancovi věřím, prohlásil Sobotka
Být ministrem je dno mé kariéry, řekl Babiš
ANO zuří, ale zařadilo zpátečku
Šlachta: S podpisem reorganizace mě u policie už nic nedrží
Pelikán nerezignuje, i když Chovanec reformu policie podepsal