Hlavní obsah

Jančura plísní Chovance na flotile svých autobusů

Podnikatel Radim Jančura nechal na některé z autobusů své společnosti Student Agency nalepit plakáty s ministrem vnitra Milanem Chovancem a telefonními čísly na Chovance a premiéra Bohuslava Sobotku (oba ČSSD). Chce tak dát najevo nesouhlas s reorganizací policie, kvůli níž odešel šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta.

Jančura plísní Chovance na flotile svých autobusů

Fotografie Chovance je doplněna popiskem Langer II (odkazující na bývalého ministra vnitra za ODS Ivana Langera) a výzvou, aby lidé na uvedená čísla politikům slušně napsali, co si o jejich počínání myslí.

Vše doplňuje tvrzení, že ČSSD jde ve stopách ODS.

„Pan ministr se k šarádě pana Jančury vyjádří odpovídajícím způsobem v průběhu víkendu,” sdělila Novinkám mluvčí ministerstva vnitra Lucie Nováková.

Snaha odstřelit Šlachtu

„Rozhodl jsem se kampaní na svých autobusech podpořit Roberta Šlachtu, protože mám obavu, že cílem změn v policii prosazovaných ministrem Chovancem a ČSSD je zastavit vyšetřování významných korupčních kauz propojených zejména s kmotry a politiky,” sdělil Jančura a zdůraznil, že jde o jeho osobní postoj bez vazby na kteroukoliv politickou stranu.

Ministr Chovanec chce rychle a za každou cenu odstřelit Roberta Šlachtu, neboť někomu šlápl na kuří oko
podnikatel Radim Jančura

Podle Jančury ministr vnitra s policejním prezidentem Tomášem Tuhým reorganizaci nezvládli a způsobili rozvrat v policii.

Hrozí úniky informací, obává se Jančura

„Je podivné, že právě dobře fungující ÚOOZ má být rozdělen na tři útvary a problematický ÚOKFK, který nemá plnou důvěru státních zástupců, zůstává beze změn,” tvrdí Jančura. Podivuje se také, proč se reorganizace netýká i protidrogové centrály.

„Toto jsou všechno indicie, které mě vedou k jednoznačnému závěru: ministr Chovanec chce rychle a za každou cenu odstřelit Roberta Šlachtu, neboť někomu šlápl na kuří oko,"  míní podnikatel.

Šlachtovým proviněním prý byla neochota poskytovat nadřízeným informace o citlivých kauzách. „Kdyby obdobně nepostupovala i protikorupční policie v případě Rath, stěží by byly zločiny bývalého hejtmana ČSSD odhaleny přímo při činu,” míní podnikatel, který se obává, že reorganizace může napomoci únikům informací a zmaření vyšetřování.

Radim Jančura

Foto: Petr Hloušek, Právo

„Rozhodl jsem se zveřejnit čísla mobilních telefonů na premiéra Sobotku a ministra vnitra Chovance. Pokud politik ztratí kontakt se svými občany, může občan navázat kontakt s politikem sám. Premiér i ministr vnitra a jejich úřady jsou financovány jen z daní občanů. Ti mají proto právo poslat i tak vysokým politikům krátkou zprávu, co si o tak zásadních krocích myslí,” dodal s prosbou, aby lidé psali věcně a slušně.

Zveřejněná čísla jsou podle mluvčího společnosti Student Agency Aleše Ondrůje služební a lidé jejich provoz platí prostřednictvím svých daní.

Chovanec na autobusu

Foto: Novinky

Šlachta po 25 letech odchází od policie kvůli reorganizaci, kterou před pár dny podepsal právě Chovanec. [celá zpráva]

Související témata:

Ministr vnitra Milan Chovanec

Foto: Jan Handrejch, Právo

Premiér Bohuslav Sobotka

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ivan Langer

Foto: Petr Horník, Právo

Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Kvůli nesouhlasu s reorganizací hnutí ANO hrozilo, že opustí koalici s ČSSD a lidovci. Nakonec ustoupilo a bude požadovat změny v koaliční smlouvě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků