„Myslím si, že předseda hnutí ANO se měl zúčastnit té koaliční schůzky. Mohl si upravit svůj program, protože ho neměl v zahraničí, bylo to jen na něm, jak si ho uspořádá,“ řekl Sobotka.

KOMENTÁŘ DNE:

Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>

 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

Babiš byl na návštěvě Uherského Hradiště. Schůzky se neúčastnil ani šéf lidovců Pavel Bělobrádek, protože jel pracovně do Bruselu. Sobotka však podotkl, že má pochopení pro to, že jednání v zahraničí se nedá zrušit.

V té Sněmovně nemůžu ztrácet čas, řekl Babiš

Premiér také komentoval Babišovo vyjádření, že ve Sněmovně ztrácí čas. „K práci ministrů patří chodit do Sněmovny, byť se mu to třeba nemusí líbit, že musí polemizovat s názory opozice, ale to je demokratický politický systém. Součástí demokracie je, že ministr se dostaví, odpovídá na interpelace a chodí do parlamentu,“ uvedl Sobotka.

Páteční jednání Sněmovny skončilo už zhruba po hodině právě kvůli absenci Andreje Babiše, který měl uvést několik předloh. Podle ministra financí se však tyto předlohy měly projednávat ve středu, návštěvu Uherského Hradiště měl prý naplánovanou dlouho dopředu a omluvil se. [celá zpráva]