Topka už nebude v krajských volbách kandidovat společně s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Obě uskupení jdou nyní do krajských voleb zvlášť. Hnutí STAN se proto nelíbí, že TOP 09 používá „staronové logo“. Rozdíl je totiž pouze v malém s.

KOMENTÁŘ DNE:
 Lepší žádné než nerovnocenné partnerství – Dopad návštěvy dalajlamy na vztah ČR a Číny komentuje Thomas Kulidakis. Čtěte zde >>

„Je trapné hádat se o tom, jestli jsme ti správní Starostové. Je však pravda, že v ČR máme nejvíc starostů. TOP 09 jich má výrazně méně,“ podotkl šéf STAN Petr Gazdík.

Dodal, že se na bývalého spojence nezlobí. „Ale nerozumím tomu. Z mého pohledu dávají znát trochu slabost. Myslím, že to nemají zapotřebí,“ řekl Novinkám lídr Starostů.

Kalousek: STAN nemá monopol na starosty

TOP 09 před několika dny zahájila kampaň ve Zlínském kraji. Je trochu paradoxem, že zrovna zde mají pouze dva starosty. „To, že ve Zlínském kraji to je chudší, neznamená, že bychom měli rezignovat na značku, kterou budeme používat celorepublikově,“ hájil Kalousek.

Logo TOP 09

Původní logo TOP 09 odkazující na spolupráci se STAN

FOTO: TOP 09

„Pro nás spolupráce s nezávislými starosty byla vždycky velkou prioritou, na tom se vůbec nic nemění. Hnutí STAN nemá monopol na starosty,“ dodal.

Gazdík si myslí, že použití loga může být matoucí pro voliče. S představiteli topky se kvůli tomu ale prý nechce hádat.

TOP 09 a Starostové mají předvolební smlouvu o senátních a prezidentských volbách. Ve Sněmovně patří do jednoho poslaneckého klubu. Už teď se ale diskutuje o tom, že znovu spolu nepůjdou ani do sněmovních voleb.