Soc. dem. měla dluh zaplatit nejpozději minulý čtvrtek. To se však nestalo. „Ačkoliv se možná částka vyšplhala do velkých výšin, ČSSD musí respektovat pravomocný rozsudek soudu,“ tepala premiéra Adamová.

„Uvědomte si, jaký tím vysíláte signál. Nemůžete po občanech chtít, aby respektovali rozhodnutí soudu, když to sami neděláte,“ pokračovala poslankyně.

Chci věřit v to, že soudy jsou nezávisléBohuslav Sobotka, premiér a předseda ČSSD

Sobotka jí odvětil s tím, že jeho strana postupuje v souladu se zákony. „Samozřejmě že dluhy se platit musí. My jsme si ale peníze od Altnera nepůjčili,“ prohlásil Sobotka.

Dodal, že soudní proces trvá 16 let a ještě neskončil. Strana totiž podala dovolání k Nejvyššímu soudu. „Není možné, aby se soc. dem. a kterýkoliv občan ČR vzdal svých práv,“ podotkl premiér s tím, že rozsudek nepokládá za správný a spravedlivý.

Adamová se premiéra také zeptala, jestli věří, že jsou soudy v ČR funkční a nezávislé. „Chci věřit v to, že soudy jsou nezávislé,“ odpověděl premiér.

ČSSD už dříve uvedla, že se obává, že pokud by peníze Altnerovi poslala a při dovolání uspěla, už by peníze nikdy neviděla.