V průběhu čtvrtka bude na naše území proudit chladnější vzduch od severozápadu a odpoledne se přidají i srážky. Teploty by se měly dostat na 10 až 14 stupňů Celsia.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

V noci na pátek by mělo být relativně málo oblačnosti, což srazí ranní minimální teploty na 6 až 2 stupně, přičemž zejména na východě území se mohou ojediněle objevit přízemní mrazíky. „V průběhu dne bude od západu znovu přibývat oblačnosti i srážek a odpolední maxima se budou pohybovat mezi 12 a 16 stupni,” doplnila Honsová.

V sobotu bude převládat oblačno až zataženo, zpočátku opět s přeháňkami. V průběhu dne bude oblačnosti ubývat na polojasno. Ranní minima klesnou na 9 až 5 stupňů, přes den se teploty dostanou na 14 až 18 stupňů.

Rovněž v neděli bude pokračovat počasí s velkou oblačností, kterou v průběhu dne od západu doplní četné přeháňky. Ty mohou být na vrcholcích hor i sněhové. Velmi rozdílné budou s ohledem na postupující frontální systém odpolední maxima. Zatímco v nejzápadnějších oblastech Čech se teploty dostanou pouze na 10 stupňů, v Praze by mohlo být až 15 a na Moravě a ve Slezsku až 20 stupňů Celsia. Ranní minima se budou pohybovat  mezi 8 a 4 stupni.

Výhled na pondělí předpokládá převažující polojasno, přičemž na východě republiky může být i oblačno. Ranní minima při zmenšené oblačnosti budou klesat na 4 stupně až nulu, přičemž meteorologové očekávají četné přízemní mrazíky. Odpolední teploty budou stoupat na 9 až 13 stupňů.

Polojasno by mělo být i v úterý. Ranní minima opět klesnou ke 4 stupňům až nule a bude se opakovat i hrozba přízemních mrazíků. Přes den by se měla rtuť šplhat k 10 až 14 stupňům.

Od středy by se mělo postupně oteplovat až k 20 stupňům, bude však zároveň přibývat oblačnosti, kterou doprovodí občasné přeháňky.