„Tím, zda se převalí nebo nepřevalí vlna a zda máme používat takové termíny, si nejsem jistý. Zajímalo by mě, zda má pan prezident nějaké zpravodajské informace, které ho k takovým výrokům opravňují, nebo zda je to jenom jeho způsob košaté mluvy,“ komentoval Kalousek.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podotkl, že ze zkušenosti ví, že Zeman, byť má právo na zpravodajské informace, tak na ně nehledí a patří k politikům, kteří se snaží zbytečně strašit. „Panu prezidentovi jsem náchylný nevěřit, protože už se dopustil mnoha výroků, které nejsou pravdivé nebo ověřené,“ řekl Kalousek Novinkám.

ČTĚTE TAKÉ:
Má-li se Unie zachránit, je třeba deportovat, prohlásil k migrační krizi Zeman

Šéf topky zopakoval, že bychom měli důsledně vracet ekonomické uprchlíky a nelegální imigranty. Dodal, že právo na azyl mají ti uprchlíci, kteří jsou ve své zemi ohroženi buď na životě, nebo na svobodě.

Vláda, policie a armáda se i letos postarají o to, aby naši občané byli v maximálním bezpečíBohuslav Sobotka, předseda vlády

Na prezidentova slova reagoval i předseda ODS Petr Fiala. Kudy půjde migrační vlna, je podle něj těžké odhadovat. „Česká republika by však měla být připravena na všechny varianty, což současná vláda bohužel nedělá,“ kritizoval Fiala.

Dokud Evropská unie neřekne, že už nikoho dalšího přijímat nebude, a nezačne daleko intenzivněji migranty vracet zpět, nápor se podle něj nezpomalí. „ČR musí být také připravena chránit svoje území a svou bezpečnost, pokud evropská řešení nebudou účinná,“ dodal šéf ODS.

Obavy odvrací premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). „Vláda, policiearmáda se i letos postarají o to, aby naši občané byli v maximálním bezpečí, stejně jako se nám to podařilo v roce 2015,“ napsal Novinkám.

Že je vláda připravena, tvrdí i šéf lidovců a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek: „Nejsem prognostik, vláda je připravená na všechny varianty. Nelegální ekonomické migranty je třeba nepřijímat a vracet, to tvrdí KDU-ČSL již téměř rok,” řekl Novinkám.