Adrenalin u některých Babišových poslanců začal stoupat v okamžiku, kdy u mikrofonu zvýšeným hlasem hřímal Korte na adresu jejich šéfa a brožury oslavující podle poslance právě ministra financí.

Ve stejnou dobu Babiš ve vládní lavici za řečnickým pultíkem mával velkým transparentem s nápisem EET a obrázkem půllitru piva. A nehodlal ho schovat ani po opakovaných výzvách své partajní kolegyně a místopředsedkyně komory Jermanové.

„Budete mi do toho pořád kvákat?” vyjel Korte na Jermanovou poté, co už asi počtvrté vyzývala ke klidu Babiše.

Není schopen napsat ani 28 stránek

„Třímám v ruce brožuru formátu 18 krát 13 centimetrů, kde z obálky na nás zhlíží sám Andrej Babiš pohledem, který prozrazuje, že se jedná o člověka přísného, ale spravedlivého,“ pravil Korte za hlasitého smíchu svých kolegů.

Podle něj jde vlastně o anonymní pamflet, ze kterého není patrný vydavatel. A aby toho nebylo málo, Babiše pošťouchnul konstatováním, že není schopen napsat osmadvacet stránek textu.

To už bylo dost právě na Babišovy poslance, kteří začali opouštět jednací sál, zatímco ministr za Korteho zády pronášel neslyšitelná slova. „Já bych prosil pana ministra, aby nerušil, nemumlal,“ pronesl Korte. Šéfovi státní kasy pak vyčetl, že jsou v brožuře gramatické chyby a navíc prý grafici odvedli mizernou práci.

Babiš reagoval na kritiku ujištěním, že brožuru zaplatil ze svých soukromých peněz, takže nechápe poslancovu starost. S úsměvem pak prohlásil, že měl včera hodinu češtiny, a tak se lepší.

Slovní přestřelka a dusná atmosféra v sále nakonec vedla místopředsedkyni komory k vyhlášení desetiminutové přestávky, na jejímž konci se soupeři chovali už málem jako beránci. Jermanová přítomné požádala o slušné chování. Přestávky využil Bronislav Schwarz (ANO), který Babišův transparent v tichosti vynesl ze sálu a uložil ho do ústraní.

Co také zaznělo ve Sněmovně
Poslanec Korte: „Takže prosím, co jsme se zde dozvěděli. Dozvěděli jsme se, že máme učenlivého ministra, který se neváhá pochválit. Ještě nedávno, když mával kolegovi Šinclovi pod nosem svou složkou, tvrdil, že dává přednost papíru. A nyní ejhle, chlubí se dvěma chytrými telefony, a dokonce schopností používat iPad. Je potěšivé, že pan ministr, ač přece jenom už v jistém věku, je schopen se učit stále novým věcem. Škoda jen, že se nenaučil vybírat daně. To mu jaksi nejde v korelaci k růstu hospodářství.” (Poslanci ANO v dusné atmosféře začínají opouštět své lavice.)
Místopředsedkyně PSP Jermanová: „Tak, pane poslanče, já se omlouvám. Já v tuto chvíli přerušuji schůzi na deset minut a svolávám grémium Sněmovny k panu předsedovi Hamáčkovi. Děkuji.”