Až na začátku tohoto týdne klesly teploty pod bod mrazu a provozovatelé skiareálů můžou začít zasněžovat umělým sněhem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Aktuální situace ve Svatém Petru je taková, že je v celé šířce a délce zasněžené modrá sjezdovka. Máme také zprovozněnou sjezdovku na Hromovku. Věříme, že tak zhruba do týdne budeme mít spuštěný kompletní areál včetně Medvědína,“ řekl Novinkám ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.

Kromě Špindlerova Mlýna se lyžuje také například v Peci pod Sněžkou, Orlických horách nebo v Jeseníkách. Do konce roku by se ale díky teplotám, které budou převážně pod bodem mrazu, měla situace v zimních střediscích po celé České republice zlepšovat.

„Tahle sezóna je za poslední čtyři roky, co provozujeme skiareál, opravdu nejhorší a to jsme si minulý rok říkali, že už to horší být nemůže,“ dodal Jílek.

„V druhém lednovém týdnu se podmínky na horách viditelně zlepší. Počasí bude mít ten pravý zimní charakter. Teploty se budou pohybovat pod nulou, což je pro zasněžování umělým sněhem ideální stav, a zároveň také napadne zhruba 5 až 15 centimetrů sněhu,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.