Podle prezidenta měl být na transparentu demonstrace nápis "Tahle země není naše - Refugees welcome", který poté organizátoři nahradili nápisem "Tahle země patří všem - Refugees welcome". To iniciativa odmítá. "Od začátku jsme nic takového na svých transparentech neplánovali a ani na akci neměli", tvrdí mluvčí iniciativy Jakub Hein.

Podle jeho slov si Zeman toto tvrzení zřejmě spletl s názvem facebookové události, která nesla název Tahle země patří všem. „Po diskusi jsme jen změnili zemi s malým "z" na zemi s velkým "z". Nikdy nic v názvu o tom, že země nám nepatří, nebylo," řekl Cemper.

Od prezidenta bude chtít omluvu a také finanční kompenzaci, sdělil Cemper. "Právník nám potvrdil, že prezident má sice trestně-právní ochranu a ochranu ve správních záležitostech, ale občansko-právní záležitosti se na jeho imunitu nevztahují," řekl Cemper a dodal: "Budeme žádat soud o veřejnou omluvu obdobným způsobem, jakým byla nepravdivá informace řečena, tudíž v samostatném projevu vysílaném veřejnoprávní televizí.“

Pokud soud přiřkne i finanční kompenzaci, Cemper tvrdí, že ji celou věnuje na pomoc uprchlíkům a jiným lidem v nouzi.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že prezident se takovými hrozbami v žádném případě nenechá zastrašit. Podle mluvčího jde ale o "mimořádně průhledný pokus" dostat se touto cestou k obsahu zprávy jedné z tajných služeb. "Jde též o ukázku toho, v jakém netolerantním světě tito lidé žijí. Po vyslovení stanoviska nepřichází polemika, ale vyhrožování soudem," uvedl Ovčáček.