Místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Filipa  (KSČM) čekaly ve čtvrtek ráno prázdné lavice interpelovaných ministrů. Omluvilo se jich hned 14.

Vzhledem k tomu, že jde o opakovaný jev, na který si opoziční poslanci stěžují dlouhodobě, byl Filip coby řídící schůze vyzván, aby šéfovi Sněmovny tlumočil nespokojenost poslanců s přístupem vlády.

Michal Kučera (TOP 09 a Starostové) se pozastavil nad tím, že se koaliční hnutí ANO pohoršuje nad obstrukcemi pravicových poslanců a neváhá vyčíslovat, kolik stojí každá hodina jednání Sněmovny, aby pak jeho ministři ignorovali interpelace.

„My se tady neustále bavíme o tom, jaké jsou tady 'obstrukce', kolik stojí jedna hodina, kolik stojí půl hodiny. A kde jsou ministři za ANO,” tázal se poslanec. „Nejsou tady,” odpověděl si vzápětí.

Nezájem o interpelace ze strany ministrů byl v minulém volebním období častým terčem kritiky tehdy opoziční ČSSD. Po usednutí jejích členů do vládních lavic se však situace opakuje. Stejně či velmi podobně jsou na tom s účastí i ministři za ANO a KDU-ČSL.

Jediným poslancem, který ve čtvrtek přednesl svou interpelaci, tak byl komunista Miroslav Grebeníček. Poté bylo jednání do 11 hodin přerušeno.