Do hry by se tak mohla dostat například opoziční TOP 09. „Jednání pokračují. Chceme najít řešení pro stávající platformu koalice. Posílení její stability prostřednictvím TOP 09 je jednou z možností,“ řekl Vokřál.

Postoj ANO jako nejsilnější strany v brněnském zastupitelstvu nemile překvapil lidovce. „Na koaliční schůzce jsme se dohodli, že by byla cesta ven ze současné situace. Udělali bychom novou koaliční smlouvu, do které bychom vtělili i zkušenosti za poslední rok. Ze strany ANO jsme viděli snahu nám naslouchat. Teď je ale ticho po pěšině a dostali jsme informace, že koalice se už peče bez nás. Vrcholem by bylo, kdyby se tak stalo a nakonec by někdo řekl, že jsme za to stejně mohli my,“ neskrývala překvapení náměstkyně primátora Klára Liptáková (KDU-ČSL).

Krize v brněnské koalici vypukla poté, co se primátor Vokřál pokusil odvolat radního Kratochvíla. Snaha o jeho odvolání se ale nesetkala s pochopením u některých koaličních partnerů, kteří v tom viděli porušení koaliční smlouvy. Kratochvíl už byl z ANO vyloučen, postu radního se ale nevzdal.