Rozbořil už dříve ohlásil zájem funkci obhájit, ale po zátahu a vzneseném obvinění je jeho politická budoucnost nejistá.

ČTĚTE TAKÉ:
Tři obvinění v kauze olomoucké korupce jsou ve vazbě
Byl jsem ve špatný čas na nesprávném místě, tvrdí obviněný hejtman Rozbořil
Advokát obviněného hejtmana Rozbořila: Byla to jen debata v hospodě u piva
Policie obvinila hejtmana Rozbořila
Hejtman Rozbořil chtěl podle ÚOOZ zastavit vyšetřování a nabízel úplatek
Policisty v olomoucké kauze zajímá hokej i aquapark
Langer netuší, kam mířil policejní zásah
Policisté Langra po výslechu propustili, z jeho bytu vynesli pytle a krabice

Šéf oblastní buňky a olomoucký zastupitel ANO Milan Feranec bude chtít soc. dem. vrátit políček z komunálních voleb v roce 2014. Tehdy se navzdory vítězství babišovců nestal olomouckým primátorem. Sociální demokracie se totiž dohodla s ODS, lidovci a TOP 09.

Feranec Právu potvrdil, že bude příští rok kandidovat, podle něj je ale předčasné se bavit o tom, zda bude lídrem kandidátky.

Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD)

Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD)

FOTO: Luděk Peřina, ČTK

„Ke komunálním volbám se už vracet nechci, voliči nějak rozhodli, politici to ale udělali jinak. Pokud jde o krajské volby, tak se jich chci účastnit, ale debata o lídrovi není zdaleka uzavřena,“ řekl Právu.

Konec hanáckého Palerma

Olomoucké ANO ve čtvrtečním prohlášení přivítalo, že trestní orgány prokazují odhodlání rozkrývat klientelistické propojení podnikatelů, policie a politických špiček v kraji.

„Pevně věřím, že nelichotivý obraz jakéhosi hanáckého Palerma, kde o životě rozhodují nikoli nestranní a demokraticky volení zástupci, ale nečitelné ekonomicko-politické struktury, se začíná hroutit a občané na Olomoucku opět získají důvěru v normální politiku,“ uvedl Feranec.

Ten je i politickým náměstkem na ministerstvu dopravy. Do resortu přišel s exministrem Antonínem Prachařem, před tím působil jako manažer ve skupině Agrofert.