„Ta slova mi přijdou, že pan vicepremiér Babiš neudržel chladnou hlavu a pustil se do věcí, které není schopen prokázat,” uvedl Jurečka.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Jsou to docela odvážná slova z úst prvního vicepremiéra této vlády. Jestli tato slova neříká od pultíku v Poslanecké sněmovně, měl by umět tato slova také doložit, protože už se na něj nevztahuje žádná verbální imunita. Takže ať to doloží, nebo ať se omluví a neříká tyto věci,“ dodal Jurečka.

Babiš však Novinkám napsal, že se omlouvat nehodlá.

ČTĚTE TAKÉ
Babiš se do mě snad zamiloval, reagoval poslanec Šincl na nařčení šéfa ANO

Ostře v pondělí zareagoval také předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Když dojdou argumenty, přichází osobní útok. Když zaviním problém, obviním toho, kdo ho řeší,“ řekl Novinkám Bělobrádek.

Sám Bartošek uvedl, že v úterý kvůli celé věci uspořádá briefing, kde věc okomentuje.

„Byla to spontánní reakce na vystoupení pana Bělobrádka v televizi. Podle mě je to zbytečné. Já bych doporučoval, abychom takové věci řešili za zavřenými dveřmi,“ uvedl šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Přestřelky jsou zbytečné, míní Jurečka

Situace mezi lidovci a Babišem totiž nabrala na obrátkách už v neděli. Bělobrádek totiž v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že ANO ve Sněmovně porušuje demokratická pravidla. Hnutí v pondělí uvedlo, že po vicepremiérovi požaduje vysvětlení. [celá zpráva]

Přestřelky a rozpory, které nyní koalici rozdělují, považuje Jurečka za zbytečné. „Chápu, že ne každý má dobrý den a dokáže udržet nervy na uzdě. Ale byl bych rád, abychom se vrátili k rozumné komunikaci a neotravovali lidi vnitřními hádkami. Ty se mají vyříkat na půdě koaliční rady,“ míní místopředseda lidovců.

Podobnou výtku na adresu koaličních partnerů směřoval v neděli i Bělobrádek. Vadí mu, že od začátku společné vlády spíše mluví do médií, ale do očí mu své názory nesdělí.

Stejnou věc ale vyčítá Bělobrádkovi Faltýnek. „Poprosil jsem koaliční partnery z KDU-ČSL, abychom, pokud je nějaký problém, vše řešili na úrovni koaliční rady. Pan Bělobrádek na posledních koaličních radách nic neřekl,“ podotkl místopředseda ANO. Fungování koalice ale podle něj není nijak ohroženo.