Babiš v pátek ráno avizoval, že by byl ochotný jednat o svém klíčovém zákonu i o víkendu. Schůze nakonec skončila už ve čtyři odpoledne a byla přerušena do 29. září. K EET se poslanci znovu dostanou až počátkem října.

Šéf ANO propagoval elektronickou evidenci už od brzkých ranních hodin. To se svými spolupracovníky rozdával v pražském metru koblihy, letáčky a brožury nazvané „Fámy a fakta o chystané legislativě“. Ty donesl i zákonodárcům do parlamentu. [celá zpráva]

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozdával v metru od šesti ráno koblihy a letáčky o elektronické evidenci tržeb (EET).

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozdával v metru od šesti ráno koblihy a letáčky o elektronické evidenci tržeb (EET).

FOTO: Barbora Zpěváčková, Novinky

Žádná vyhrocená debata se ovšem nekonala. „Někteří opoziční politici debatují konstruktivně, někteří opakují lži,“ zhodnotil Babiš páteční diskuzi.

Ministr si nakonec novinářům postěžoval, že mu vadí, když někdo zneužívá diskuzi k osobním útokům. „Pro mě je to samozřejmě velice traumatický zážitek, že mě někdo napadá a ponižuje,“ řekl v pátek odpoledne Babiš.