Denně místem projede 48 000 vozidel, z nich 21 000 odbočuje vpravo, směrem k nákupním centrům. Práce budou podle Ředitelství silnic a dálnic rozděleny do čtyř etap. V každém směru budou v provozu dva jízdní pruhy.

"Technicky i organizačně se jedná o velmi náročný proces skloubení kvalitní opravy povrchu s co nejmenším zásahem do plynulosti provozu a obslužnosti míst kolem dálnice," uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Při první etapě oprav budou uzavřeny oba levé jízdní pruhy a dělníci budou pracovat ve středním dělicím pásu. Koncem srpna bude navíc kvůli bezpečnosti uzavřen nájezd na D1 směrem na Prahu a nájezd ve směru na Ostravu. Silničáři na místě vyznačí objízdné trasy.

Také v dalších etapách budou na některých místech nutné objížďky. Dálnice bude letos opravena ve směru na Bratislavu. Stavbaři skončí koncem října. Na jaře příštího roku budou následovat opravy na stejném úseku ve směru na Brno.

Minulou sobotu začali silničáři opravovat D1 u Brna mezi 204. a 210. kilometrem. Stavební práce mají skončit v úterý 4. srpna. Směrem na Vyškov silničáři zúžili dopravu do jednoho pruhu, na Brno a dál na Prahu jsou v provozu dva pruhy. Na tyto opravy příští týden navážou další stavební práce.