„Lokální silné bouřky se mohou vytvářet v pátek později odpoledne a večer s vyšší pravděpodobností na západě a severozápadě Čech, ale nejsou vyloučeny ani na ostatním území Čech a Českomoravské vrchoviny. V noci na sobotu je největší pravděpodobnost výskytu bouřek ve východní polovině Čech,“ uvedli meteorologové.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Bouřky podle nich budou doplňovat přívalové srážkykroupy. Vyloučeny nejsou ani poryvy větru.

Bouřky odpoledne zasáhly zejména střední Čechy. Srážky se objevily pouze lokálně v maximálních úhrnech se pohybovaly kolem 20 milimetrů. Nejsilněji zasáhly bouřky západní část kraje. Při postupu směrem na východ slábly, nad Vysočinou opět zesílily.

Bouřky budou i o víkendu

Po oba víkendové dny by měl být výskyt bouřek na celém území republiky četnější, předpověď však bude teprve upřesňována.

I nadále platí varování před vysokými teplotami, které se v sobotu dostanou až k 37 stupňům Celsia, v neděli pak na východě republiky může ještě být až 36 stupňů.  [celá zpráva]