„Zaznamenal jsem některé výhrady neziskového sektoru o tom, jak se návrh změnil. Mě osobně to také překvapilo, protože ten návrh zákona byl prezentován těsně před komunálními volbami v loňském roce jako velmi ostrý bič na hazard. To, co mě mrzí, je, že z toho zákona vypadla ustanovení, která měla sloužit jako prevence proti vzniku patologického hráčství,“ řekl novinářům premiér.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ze zákona zmizelo stanovení částky, kterou je možné jednorázově prohrát, zavedení povinnosti, že v každém okamžiku musí být hráč informován o tom, kolik celkově prohrál, a také návrh, aby po určitém čase hraní byla povinná přestávka.

Čtěte také: Babiš zákon o loteriích nepřijatelně vykostil, tvrdí neziskovky

„Byly tam limity a pojistky, které jsem považoval za rozumné a z nějakého důvodu ty návrhy ze zákona vypadly. Určitě se jako sociální demokracie k tomu budeme chtít vrátit a byli bychom rádi, aby se ty pojistky do zákona vrátily,“ dodal Sobotka.

Nevylučuje, že kvůli zákonu svolá ČSSD také koaliční jednání. „Návrhy mohou být uplatněny ještě během jednání vlády. Ale já si myslím, že by snad nic nemělo bránit tomu, aby ty rozumné věci, které by mohly vytvořit bariéry proti vzniku závislosti na hracích automatech, se do toho návrhu vrátily,“ řekl premiér.

„Pokud se to nepodaří během jednání vlády, tak o tom budeme mluvit na koaliční radě. Ale byl bych rád, aby v té podobě zákona, která bude odevzdána Poslanecké sněmovně, byly ty věci zpátky,“ uzavřel.