„Budu tento zákon vetovat,” uvedl Zeman. Následně konstatoval, že považuje za škodlivou jakoukoliv oběť lidského života, jakékoli těžké a koneckonců i lehké zranění.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

"A protože je prokázána pozitivní korelace mezi povolenou rychlostí a počtem těchto dopravních nehod, považuji rozhodnutí většiny poslanců za nezodpovědné. Tvrzení, že je to v Německu, je sice hezké, ale tak se podívejte na české silnice a srovnejte si je s německými silnicemi," zdůvodnil svůj postoj.

Navýšení rychlosti na konkrétních úsecích by podle schválené normy muselo vždy schválit ministerstvo dopravy, které se k návrhu nestaví kladně a o ničem podobném neuvažuje. Proti je i policie.

Silnice I. třídy navržené ke zvýšení rychlosti na 110 km/hod

Silnice I. třídy navržené ke zvýšení rychlosti na 110 km/hod

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Novela vedle toho obsahuje i zvýšení rychlosti z 90 na 110 kilometrů v hodině na vybraných silnicích prvních tříd. Možné navýšení rychlosti se do novely dostalo v rámci pozměňovacího návrhu poslance ODS Ivana Adamce. [celá zpráva]

Prezident svou připravenost vetovat novelu avizoval ve čtvrtek při návštěvě Středočeského kraje.