„Určitě nejsem proti tomu, abychom platili výživné za rodiče, kteří jsou například ve vězení nebo za recidivisty, u nichž je jasné, že nebudou platit,” konstatoval Babiš.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Je otázka, aby to nebylo zneužito a nefinancovali jsme nějaké podnikatele, kteří si nadělali děti, mají peníze a odmítají na ně platit,“ dodal ministr s tím, že jde o zhruba 16 miliard korun. „Nechci to plošně,” zdůraznil.

Mírnil tak své pondělní vyjádření, kdy se k výživnému stavěl odmítavě. „Nevidím důvod, proč bychom měli platit zálohové výživné. Když si někdo udělá děti, měl by být zodpovědný. Pokud máme zákony a fungují soudy, stát by měl být schopen to vymoci”. Koaliční partneři mu v této souvislosti připomněli, že zefektivnění vymáhání výživného strany před volbami slibovaly.

Diskusi se nebráním, tvrdí Babiš

K otázce zavedení případné sektorové daně pro firmy, o níž ve čtvrtek hovořil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), Babiš dodal, že pro ni za současné situace nevidí prostor, ale lze o tom diskutovat. Nebrání se ani debatě o zvyšování odvodů za státní pojištěnce.

„Vyhodnocujeme koaliční smlouvu a rozmyslíme si, jestli budeme chtít něco doplnit,” uvedl k dalšímu postupu. K vyhodnocení koaliční smlouvy by se měly strany dostat příští středu.