Celonárodní den kebabu, jak akci nazývají organizátoři, by měl proběhnout v pátek v 18 hodin. „Společně si dáme všichni,“ vyzývají pořadatelé.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na Facebooku už k události vznikla stránka Kebabem proti debilitě, která má přes osm tisíc příznivců. „Pojďme společně celý národ na kebab! Obsadíme všechny stánky s kebabem! Okamura nás nezastaví, nesebere nám naše kebaby!“ stojí na webu.

Organizátoři vymysleli také vegetariánskou verzi protestu nazvanou Falafel pro Tomia. Falafel je další oblíbený arabský pokrm, ale na rozdíl od kebabu bezmasý. „Kdo bude mít chuť, může se při jezení falafelu a postupném zahalování, které s ním samozřejmě souvisí, vyfotit a sdílet,“ nabádají organizátoři.

V reakci na sporný článek zahraničněpolitického odborníka Úsvitu Jiřího Kobzy, jenž schválil i předseda hnutí, vznikla na Facebooku také recesistická skupina Kebab pro Tomia, která má přes čtyři tisíce fanoušků. Ti se častují vtipy na dané téma.