Zeman v Boskovicích navštívil mimo jiné dětskou léčebnu. Při příjezdu dostal od evidentně nervózních dětí kytičku, na oplátku jim věnoval velkého plyšového slona. „Pojmenoval jsem ho Bimbo, tedy po mně. Říkal mi tak bývalý ministr kultury Pavel Dostál a mně se to zalíbilo,“ prohlásil s úsměvem prezident.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zeman svou třídenní cestu po kraji završil v Boskovicích setkáním s lidmi. Čekal ho zcela zaplněný Zámecký skleník, další stovky lidí na něj čekaly venku. Většina přihlížejících prezidenta nadšeně vítala, z davu se ale ozval také pískot a nad asi dvě desítky hlav vyletěly červené karty. „Pískot je projev ptáka,“ reagoval na své odpůrce Zeman, za což sklidil bouřlivý potlesk.

Miloš Zeman přivezl dětem z boskovické léčebny plyšového slona

Miloš Zeman přivezl dětem z boskovické léčebny plyšového slona

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Jako první dal Zeman slovo svým oponentům. Mladík, který před vchodem rozdával červené karty, poukázal na jeho vulgarity, napadání skupiny Pussy Riot a zahraniční politiku.

„Jen jsem přeložil jméno té skupiny, mimochodem tato skupina provozuje například skupinový sex v muzeu. Je to na internetu, mladí se mohou podívat a třeba se i inspirovat,“ kontroval prezident.