Arabista Čuřík označil tuto rétoriku za velmi podobnou té, kterou se po uzavření mnichovské dohody, v době tzv. druhé republiky, vymezovala tehdejší česká média vůči Židům. Podle něj je například ve Francii integrace muslimů úspěšná.

KOMENTÁŘE DNE:

Úměra je prostá, více zbraní znamená více mrtvých  - Pomůže ozbrojené obyvatelstvo zabránit střelcům typu Stephen Paddock, či naopak? - Čtěte zde >>

„Toto je neuvěřitelná debata. Já mluvím o obraně demokracie a vy mluvíte o nacismu, že se nestydíte,” rozhořčil se Kuras, kterého se toto přirovnání velmi dotklo.

„Srovnáváte obranu demokracie s fašistickým džihádem,” dodal s tím, že odchází ze studia. „Mě ta debata taky nebaví,” uznal Čuřík, podle něhož byla Kurasova tvrzení „nezazdrojovaná, vylhaná a vymyšlená”.

Moderátorka Martina Kociánová se marně pokoušela oba znesvářené diskutéry korigovat s tím, že by měli akceptovat své rozdílné názory.

„Já se snažím bránit demokracii proti nejtotalitnější ideologii, která v současné době existuje, a tento pán mě nařkne, že mluvím jako nacista,” uzavřel Kuras.

Moderátorka následně posluchačům přiznala, že se s podobnou reakcí hostů setkala poprvé. „Debata není jednoduchá ani mezi odborníky,” dodala na vysvětlenou.