„Proběhlo to v pohodě, dál o problému budeme jednat na koaliční radě,“ řekl Právu po jednání Babiš.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Na otázku, zda ANO bude na ochodu ministra zdravotnictví trvat řekl, že problém nejdřív musí projednat uvnitř svého hnutí. „Věřím, že pan premiér si informace ověří a dospěje ke stejnému názoru jako já, že resort nefunguje dobře,“ uvedl vicepremiér.

Jeho kritika zdravotnictví prý pramení z toho, že je netransparentní. „Nedělám to kvůli tomu, abychom ten resort získali, ale pokud sedím ve vládě a mám na starosti rozpočet, tak se snažím hledat každou korunu a právě v tomto resortu vidím obrovské možnosti úspor,“ zdůvodnil svou motivaci Babiš. Své argumenty prý předložil premiérovi.

Koalice jede dál

"Já asi neudělám moc velkou radost parlamentní opozici, panu (místopředsedovi TOP 09 Miroslavu) Kalouskovi a ODS, protože žádná koaliční krize se nekoná," řekl po schůzce Sobotka a dodal: "Potvrdili jsme si, že koalice bude samozřejmě pokračovat".

Připustil, že atmosféru jednání poněkud ohrozilo to, co se dělo během celého pátku. Babiš například na Twitteru vzkázal Němečkovi z jednání v Bruselu, že by měl nastoupit na psychiatrické a protialkoholní léčení.

"To, co se dnes odehrálo, byla možná určitá špička ledovce, protože tady probíhá diskuse v koalici o tom, jestli je možné uplatnit i připomínky koaličních stran k fungování ministerstva zdravotnictví," řekl Sobotka. "Chceme si ty věci vyříkat," podotkl.

S Babišem se sejde znovu ve středu ráno před jednáním vlády a na středeční odpoledne svolá koaliční radu.