„Považuji za nezbytné a poctivé, abych v reakci na výsledek voleb v Karlových Varech jako předseda odstoupil,“ uvedl Vaněček.

„Náš výsledek je pod průměrem celorepublikového výsledku a těšit nás může pouze to, že z tradičních pravicových stran celorepublikového formátu jsme jedinou pravicovou stranou, která v zastupitelstvu města vůbec nějaké mandáty získala,“ pokračoval karlovarský předseda ODS.

Bursíkova práce byla vidět

„Pořád si stojím za tím, že jsme nabídli personálně jednu z nejlepších kandidátek, oproti politické konkurenci. Práce našeho náměstka Petra Bursíka, který hájil v dosluhující koalici barvy ODS, byla vidět a měla konkrétní pozitivní výsledky pro město i občany. Přes vše uvedené se nedostavil výsledek, který jsme všichni očekávali,“ konstatoval Vaněček.

„Hlavním programem našeho mimořádného volebního sněmu bude projednání výsledku voleb, další směřování karlovarské ODS a volba předsedy místního sdružení,“ řekl Vaněček.

Budu-li zvolen, budu se snažit

„Pokud budu navržen znovu na funkci předsedy místního sdružení, budu se o tuto funkci ucházet rád. Pokud budu zvolen, budu se snažit tak jako doposud. Bude-li zvolen pro karlovarskou ODS jiný kandidát, který posune naši stranu dál, než byly mé schopnosti, velmi rád toto přijmu,“ dodal.

ODS v Karlových Varech získala se ziskem 6,46 % pouze dva mandáty v 35členném zastupitelstvu. Vaněček kandidoval na druhém místě za Bursíkem. Nejenže nebyl zvolen, ale skončil dokonce až jako šestý náhradník. Kromě Bursíka byl zvolen ještě lékař Jiří Brdlík.