Zeman se s Šlechtovou setkal už v pátek a bavili se spolu o její dosavadní kariéře i o představách o fungování resortu. Zeman novinářům řekl, že Šlechtová na něj působila během setkání dobrým dojmem.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ve středu jí po jmenování pogratuloval a prohlásil, že by peníze z evropských fondů měly jít na investice do kulturních památek. Podle prezidenta by to pomohlo turistickému ruchu a rozvoji stavebnictví, a také by se tak zkrášlila krajina.

Šlechtová už dříve za jednu ze svých priorit označila zachování kontinuity na ministerstvu. Chce se také soustředit na evropské dotace, regionální politiku nebo práci na stavebním řádu.

Sobotka vytyčil priority

Sobotka při jejím uvedení do úřadu označil za priority resortu analýzu čerpání evropských dotací, změnu stavebního řízení, novelizaci zákona o veřejných zakázkách a řešení problematiky sociálního bydlení.

Šlechtová doplnila i otázky cestovního ruchu a regionálního rozvoje, které rovněž spadají do gesce resortu. O případných personálních změnách v resortu nechtěla nová ministryně zatím hovořit. Počítá nicméně s tím, že bude muset nalézt náhradu za 1. náměstka Daniela Brauna, který odchází s Jourovou do Bruselu.