„Momentálně můžeme potvrdit pouze informaci, že naši zaměstnanci se účastnili na přípravných pracích pod mostem v Golčově Jeníkově. Práce na mostě, to znamená odtěžení zásypu mostu, naše firma neprováděla,“ sdělila Právu Kateřina Plechatá, mluvčí Bögl a Krýsl.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Dodala, že vedení firmy v současné době míří na místo neštěstí.

Most se v polovině rozlomil.

Most se v polovině rozlomil.

FOTO: Jana Pechová, Právo

Osm obětí ve Studénce

K nehodě ve Studénce došlo v srpnu 2008, kdy mezinárodní rychlík narazil na koridoru mezi OstravouOlomoucí do konstrukce opravovaného mostu, jež se krátce předtím zřítila. Nehoda si vyžádala osm obětí, dalších 95 osob bylo tehdy zraněno.

FOTO: Aleš Honus, Právo

Společnost Bögl & Krýsl působila na stavbě jako subdodavatel a odpovídala za manipulaci s mostní konstrukcí. Pět osob z firmy bylo v souvislosti s případem obžalováno.

Firma figurovala rovněž v případu zřícení rozestavěného mostu u slovenských Kuriman. V listopadu 2012 se při betonáži konstrukce propadla a v troskách zahynuli čtyři dělníci. Dalších osm osob bylo lehce zraněno. Společnost se projektu účastnila jako hlavní dodavatel, ale výstavbu pro ni zajišťovala slovenská subdodavatelská firma.

Poslední neštěstí, v němž společnost figuruje, je čtvrteční pád rekonstruovaného mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. Účast společnosti na rekonstrukci potvrdila ČTK firma M - Silnice, která spolu se společností Strabag zastřešuje opravy celé silnice, jíž je most součástí. [celá zpráva]