„Česká pošta by měla i nadále zůstat státním podnikem, vláda nepočítá s jakoukoli privatizací,“ ujistil premiér na tiskové konferenci, která se konala přímo vedle obslužných pokladen na poště v pražské Jindřišské ulici.

Zároveň chce zachovat všechny pobočky pošty, k čemuž bude potřeba finanční podpory ze strany státu. Podle Chovance by byla optimální miliarda ročně, ale bude potřeba ještě výslednou částku probrat s ministrem financí.

Ministr vnitra, pod jehož gesci Česká pošta spadá, zároveň upozornil, že bude chtít po poště, aby zkvalitnila své služby a hledala nové výzvy. Služby pošty by se měly podle obou státníků modernizovat, v budoucnu počítají s tendrem na bankovní služby a součástí novinek by mělo být i rozšíření otevírací doby pošt.

Policisté dostanou přidáno

Sobotka s Chovancem se bavili také o policii. Oba se shodli na tom, že by její novým prioritním cílem měl být boj s drobnou kriminalitou. Na podzim proto chtějí debatovat o změně zákona o městských policiích, tak aby se vyjasnily kompetence městské a státní policie.

Zároveň chce vláda přidat policistům. Začít by se mělo v příštím roce, finalizaci navýšení platů předpokládá Sobotka v roce 2016. Přesná čísla zatím Sobotka nesdělil.