Informaci serveru idnes.cz o rozhodnutí soudu potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Jsem rád, že soud proběhl a že se tak ukázalo, že jsem ve svazcích StB veden neoprávněně. Je to jasný vzkaz těm, kteří mě dehonestovali. Ale na druhou stranu chci poděkovat všem těm, a nebylo jich málo, kteří při mně stáli a věřili mi,“ citoval Voříškova slova po vynesení verdiktu server idnes.

„S ohledem na lustrační zákon se celé jednání konalo s vyloučením veřejnosti,” řekla mluvčí soudu Markéta Puci. Dodala, že o výmaz ze svazků Voříšek v žalobě nežádal.

Ministerstvo vnitra se proti rozsudku může odvolat, spor by pak rozhodoval pražský vrchní soud.

Dnes padesátiletý moderátor  se z obrazovky stáhl na podzim roku 2012 poté, co se v médiích objevila nařčení, že v 80. letech spolupracoval s StB. Jeho krycí jméno mělo být Renda a měl komunistickou Státní bezpečnost informovat jako student a fakultní předseda SSM na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Jeho spolupráce s TV Nova pak skončila začátkem roku 2013, kdy se s televizí dohodl, že nebudou čekat na to, jak dopadne žaloba na ochranu osobnosti. Na Nově pracoval čtrnáct let.

V dubnu loňského roku se pak dohodl s  FTV Prima, že bude moderovat její zprávy. Prima Voříškovi práci nabídla poté, co si mezi svými diváky udělala průzkum, který ukázal, že jej vnímají pozitivně.