ODS celou předvolební kampaň postavila na petici pro korunu, pro kterou sbírá v českých městech podpisy: už nasbírala přes šedesát tisíc. A to i přes to, že o přijetí eura v ČR by musel rozhodnout český parlament, nikoliv ten evropský.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle prvního místopředsedy a zároveň jedničky na kandidátce ODS Jana Zahradila Nohavica nepsal píseň „na zakázku“ ODS. „Pokud vím, tak on nechce přímo podporovat žádnou politickou stranu, ale naše aktivita se mu líbí. Beru to jako podporu naší petice pro korunu. Myslím, že to může přimět společnost, aby o přijetí či nepřijetí eura přemýšlela. Pan Nohavica svůj názor na euro vyjádřil jasně, a musím říct, že mi konvenuje,“ řekl Právu Zahradil.

To, že si Nohavica v textu nebere servítky, Zahradilovi nevadí. „V kampaních tohoto typu je důležité připoutat pozornost,“ řekl.