Město podle primátora začne připravovat otevřenou soutěž na novou kartu. Projekt, který vyšel na 1,2 miliardy korun, tak patrně skončí.

EMS odkoupila část společnosti Haguess, čímž se stala držitelem licencí k součástem projektu. Hudeček uvedl, že nabídku, kterou Praha od EMS dostala v pondělí odpoledne, považuje za nepřijatelnou. Kolik přesně firma žádá, říci nechtěl.

Oficiálně výši částky nechce komentovat ani firma EMS, která se odmítla vyjádřit i ke stanovisku primátora Hudečka. Hovořilo se o tom, že firma požadovala za licence částku mezi 300 a 400 milióny.

Před dalšími investicemi do projektu varovalo v pondělí hlavní město i občanské sdružení Oživení. [celá zpráva]

EMS musí zajistit dojezd opencard

Opencard lidé využívají jako průkazku na MHD a do knihovny. Do doby, než bude mít Praha nového dodavatele a novou kartu, musí EMS zajistit provoz stávající opencard. Podle některých zdrojů až po dobu dvou let.

Může se tak opakovat stejný scénář jako před dvěma lety, kdy radní bez řádné soutěže prodloužili smlouvu s EMS. Policie kvůli tomu stíhá část nynější i minulé rady včetně primátora Hudečka a bývalého primátora, poslance Bohuslava Svobody (ODS). Nedávno podala žádost na jejich obžalobu. V souvislosti s opencard už bylo odsouzeno pět úředníků magistrátu.