V nadsázce Hudeček uvedl příměr, podle něhož nalezl v parku bezvládné tělo ženy, které dává umělé dýchání, a následně je v podezření ze znásilnění.

„Mně to nedává celé smysl,” konstatoval Hudeček, který ani neví, jaký trestný čin policie prověřuje. Následně dodal, že má pocit z účelovosti celého šetření.

”Vyšetřuje to ÚOOZ České Budějovice. Já se mohu domnívat, že se jedná o účelové zadání ještě na tehdejšího primátora Svobodu, ale jsou to z mé strany pouze dohady a neověřené informace,” dodal.

Prahu čeká arbitráž s Metrostavem

Praha i Metrostav nyní míří k rozhodčímu soudu. Metrostav totiž v prosinci zastavil práce na tunelu a chce po hlavním městě zaplacení více než dvou miliard korun.

Arbitráž, za niž Metrostav zaplatil 16 miliónů korun, by měla skončit do čtyř měsíců. Její verdikt bude konečný a nebude možné se proti němu odvolat. Praha odmítla faktury proplatit s odůvodněním, že jsou dost možná neplatné.

Podle Hudečka se stavba prodražila především kvůli vícepracím, které byly objednány ještě v éře primátora Pavla Béma (ODS).

„Je nelogické, aby se po roce 2010, kdy už byla stavba téměř hotová, objednávaly další vícepráce. Vše bylo objednáno dříve a my to nyní musíme platit. Nechci se ale chovat nezákonně a proplácet peníze na základě nejspíš neplatných smluv,“ řekl loni v prosinci Hudeček. [celá zpráva]

Tunel Blanka

Tunel Blanka

FOTO: Mapy.cz

Hlavní město chce u rozhodčího soudu dosáhnout dílčího rozhodnutí, na jehož základě by mohly práce na tunelu pokračovat.

Video

Průjezd tunelem Blanka. Zdroj: Novinky.cz

Blanka, která by nakonec měla přijít na 36 miliard korun, měla být pro řidiče otevřena letos koncem dubna. Zastavením prací se však termín odložil na neurčito.