Kuba dorazil na policejní služebnu kolem půl osmé, krátce po půl desáté sídlo policie opustil. Jeho výslech byl přerušen a bude pokračovat příští týden.

Bývalý ministr průmyslu v Nečasově vládě potvrdil, že se jeho výslech týkal údajné korupční kauzy poslaneckých rebelů ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy.

Já jsem s nimi nikdy žádné jednání o tom, že by souviselo jejich vzdání se mandátu s nějakou novou pozicí, nevedlÚřadující předseda ODS Martin Kuba

Bývalí poslanci byli obviněni z korupce, která měla spočívat v dohodě o přijetí "trafik" po rezignaci na poslanecký mandát. Nejvyšší soud je ale vyňal z pravomoci orgánů činných v trestním řízení a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman následně stíhání exposlanců zrušil. Trestní řízení ale neskončilo, kauzou se stále zabývají žalobci.

Výslech bude pokračovat

„Já jsem s nimi nikdy žádné jednání o tom, že by souviselo jejich vzdání se mandátu s nějakou novou pozicí, nevedl, žádné takové informace jsem nikdy neměl. V tomto duchu jsem poskytl informace policii,“ přiblížil obsah své výpovědi úřadující šéf ODS. Na jeho vztahy s lobbistou Ivo Rittigem se jej prý kriminalisté neptali.

Právě o tom, že se loni v listopadu před kongresem ODS sešel Kuba s Rittigem, informovala média minulý týden. ČTK uvedla s odkazem na Českou televizi, že tuto informaci obsahuje i spis k případu tří bývalých poslanců ODS. [celá zpráva]

Kuba nicméně dodal, že jeho výslech ještě neskončil a byl přerušen kvůli páteční schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. „Já musím teď za panem prezidentem na Hrad, takže jsme tu naši komunikaci přerušili, a budeme v ní pokračovat ještě příští týden,“ uzavřel Kuba.