Právu to potvrdil státní zástupce Jan Kořán s tím, že policie v současné době vyhodnocuje, jaký dopad může mít zveřejnění policejních protokolů na další vyšetřování.

„V plánu jsou další úkony, které to samozřejmě může ovlivnit. Policejní orgán proto v současné době zvažuje, zda jsou důvody pro koluzní vazbu,“ konstatoval Kořán. Na hrozbu postihu Parkanové upozornil server Lidovky.cz.

Parkanová přepisy výslechů spolu s dalšími policejními dokumenty zveřejnila ve středu na svých internetových stránkách. [celá zpráva]

A kromě vazby si tím může vysloužit i další postih.

„Mám informace o tom, že někteří svědci se cítí zveřejněním těch výpovědí velmi dotčeni, protože to samozřejmě vedlo k jejich ztotožnění. Policie proto celou věc postoupí Úřadu na ochranu osobních údajů, který bude posuzovat, zda se nejedná o správní delikt,“ poznamenal Kořán.

Mezi zveřejněnými dokumenty je například výslech bývalého náčelníka generálního štábu a nynějšího ministra obrany Vlastimila Picka, expremiéra Petra Nečase (ODS), někdejšího šéfa resortu financí Miroslava Kalouska (TOP 09), ale také protokol s výpovědí hlavního svědka obžaloby, armádního pilota Karla Daňhela.