„Byla to návštěva dvou státních zástupců a ředitele ÚOOZ u premiéra za účelem úkonů trestního řízení. Celou věc vyšetřuje Vrchní státní zastupitelství Olomouc a ÚOOZ si zaúkolovala plnění některých úkolů. Veškeré informace a práva na jejich použití si vyhradilo VSZ Olomouc. Takže já o tom případu víc nevím, a i kdybych věděl, tak to říci nemohu, protože si to vyhradilo VSZ v Olomouci,“ prohlásil ministr Kubice.

„Byl jsem na vládě, po jejím skončení mně pan policejní ředitel Červíček oznámil, že běží některé úkony,“ řekl Kubice v kuloáru Sněmovny.

Ministr vnitra Jan Kubice.

Ministr vnitra Jan Kubice.

FOTO: Petr Horník, Právo

„Ministr vnitra ani policejní prezident není účastníkem trestního řízení,“ uvedl Kubice s tím, že jeho informace o kauze pocházejí ze sdělovacích prostředků. „V tento okamžik nevím, co se stalo, jen to, co je v médiích,“ prohlásil ministr vnitra. Na adresu sdělovacích prostředků poznamenal, že o schopných investigativních novinářích svědčí to, že informace se dostala na veřejnost poměrně rychle.

Na otázku Práva, zda by v dané situaci neměla vláda podat demisi, Kubice odpověděl: „Dokud nevíme, co se stalo, zda někomu bude sděleno obvinění, asi těžko se k tomu lze vyjadřovat.“