Hašek minulý čtvrtek Sobotkovi připomněl, že na sjezdu v Ostravě apeloval na maximální sjednocení sociálních demokratů a na zakopání válečné sekery s prezidentem  Milošem Zemanem. „Je trochu v rozporu, že ve stínové vládě není Zdeněk Škromach, který byl nejúspěšnější ve volbě řadových místopředsedů, a naopak že se tam objevují lidé, kteří tu více tu méně otevřeně podporovali pravicového kandidáta Schwarzenberga,“ řekl Hašek minulý týden Právu. [celá zpráva]

Nyní oba aktéři pře považují spor za zažehnaný. Na úterní tiskové konferenci po prvním jednání nové stínové vlády se shodli, že se musejí zaměřit na společného nepřítele, nikoli na vnitrostranické spory.

„Co mělo padnout, padlo na vnitrostranické půdě. Kdo se těšil na nějakou válku uprostřed sociální demokracie, má smůlu,“ prohlásil v úterý Hašek. „Našimi soupeři jsou lidé v ODSTOP 09, našimi soupeři nejsou sociální demokraté,“ dodal.

Sobotka upřesnil, že při úterním jednání nedošlo k žádným rozepřím na toto téma. „Nezaznamenal jsem žádnou polemiku, žádnou disharmonii,“ podotkl.