Slyšení za účasti expertů na ústavní a trestní právo by podle Antla mělo "nabídnout konkrétní řešení, aby se takováto ostudná amnestie nikdy neopakovala". Mělo by vyjasnit, zda je lepší v ústavě omezit právo hlavy státu zastavovat trestní stíhání, nebo předkládat žaloby k Ústavnímu soudu.

Pokud by se našlo 27 senátorů, kteří by ústavní žalobu na prezidenta podepsali, mohlo by o ní být hlasováno v rámci celé komory. Kdyby ji pak podpořila polovina přítomných, putovala by k Ústavnímu soudu.

Podle Klause je debata směšná

Část senátorů se už obrátila na Ústavní soud s žádostí, aby byla nejspornější část amnestie zrušena. "Myslíme to vážně," reagoval Antl na středeční Klausovo prohlášení, v němž amnestii obhajoval a dnešní debatu v Senátu označil za směšnou. [celá zpráva]

Na rozdíl od ostatních pozvaných účastníků z prezidentské kanceláře nikdo podle Antla svou přítomnost na slyšení nepotvrdil.

Na slyšení vystoupí ministr spravedlnosti Pavel Blažek nebo nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který má sdělit konkrétní údaje k případům zastavení dlouhotrvajících trestních stíhání. Kromě ústavních expertů promluví také advokátka Hana Marvanová, která připravovala návrh na zrušení části Klausovy amnestie.